'Shkrihen akujt', Armando Broja zbret sot nga tribuna! Silva e ul në stol

Marco Silva dhe Armando Broja

Fulham dhe Newcastle luajnë këtë të shtunë në 16:00 për raundin e 32-të në Premier League. I gatshëm për vendasit është edhe Armando Broja. Sulmuesi i Kombëtares shpreson të marrë minuta në këtë duel, por e nis ndeshjen nga stoli.

Tre ndeshjet e fundit 22-vjeçari ka qenë në tribunë për të tijtë, ndërsa sot trajneri Marco Silva e ka ftuar në stol. Nga tribuna tanimë Broja është ulur në stol dhe duket se ka bërë hapa përpara për minuta këtë sezon.

Sulmuesi është shpresa e madhe e Kombëtares për në Euro 2024, me Shqipërinë që në Grupin B ka kundërshtarë emra si Spanja, Italia dhe Kroacia.

Formacioni

A mund të zhvillojë Shqipëria turizmin elitar?

×

'Ishte një çmenduri, nuk kuptova asgjë', Kristjan Asllani: Festova shumë se jam tifoz i Interit