Shoqërimi i gazetarit të Report Tv nga policia, Ardi Veliu nis hetimet

Shoqërimi i gazetarit të Report Tv nga policia, Ardi Veliu nis hetimet

Në lidhje me ngjarjen e paprecedentë ku gazetari i Report Tv, Elvis Hila është shoqëruar nga policia në një kohë që po raportonte mbi shembjet e ndërtesave pa leje në zonën e Shëngjinit dhe po raportonte për përplasjen mes IKMT dhe pronarëve të këtyre ndërtesave,  ka reaguar edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Gjatë interesimit të Report Tv, Veliu tha se "sapo mori dijeni për ngjarjen, do ta analizojë dhe urdhëroi nisjen e hetimeve mbi këtë shoqërim të gazetarit".


Lajmi kryesor:

Po filmonte përplasjet mes pronarëve dhe IKMT-së në Shëngjin, policia shoqëron gazetarin e Report TV në Lezhë! Ardi Veliu dhe SHÇBA nisin hetimet (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

IMT aksion në Vlorë, nis aksionin për lirimin e hapësirave publike

IMT aksion në Vlorë, nis aksionin për lirimin e hapësirave publike