Shoqërimi në komisariat për lojërat e fatit, vëllezërit Fufi i bëjnë pritë dhe dhunojnë policët, efektivi plagos nga pakujdesia 2 kolegët në Mamurras

Shoqërimi në komisariat për lojërat e fatit, vëllezërit Fufi i bëjnë pritë dhe dhunojnë policët, efektivi plagos nga pakujdesia 2 kolegët në Mamurras

1618383462_ngjarjakurbin.jpg

SHÇBA zbardh përplasjen mes policisë dhe vëllezërve Fufi të ndodhur ditën e djeshme  në Mamurras ku mbetën të plagosur 3 persona. Gjithçka nisi pas një kontrolli që do bëhej në lokalin  L.F. për lojërat e fatit por kjo gjë u kundërshtuar nga vëllezërit Fufi.

Pas refuzimit ata u shoqëruan në komisariat dhe më pas u lanë të lirë, kjo ka bërë që ata të presin efektivët të mbyllin turnin e punës duke i dhunuar më pas me sende të forta. Kjo ka bërë që një nga efektivë të nxjerrë armën dhe nga pakujdesia të plagosë dy koleget e tij dhe një nga vëllezërit Fufi.

Njoftimi i plotë i SHÇBA-së

SHÇBA nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin ka arrestuar 1 punonjës policie dhe 3 shtetas të tjerë në lidhje me ngjarjen e djeshme, ku mbetën të plagosur 3 persona.

Në datë 13 prill 2021 në Qendër Mamurras, rreth orës 13:50, tre shtetas kanë goditur me sende të forta, një punonjës policie, i cili në kushtet e vetëmbrotjes ka nxjerrë armën e shërbimit dhe pasi i ka paralajmëruar ata, ka përdorur armën, në fillim duke gjuajtur në ajër dhe pastaj nga goditja me sende të forta e shtetasve, ka kryer qitje të pakontrolluar duke plagosur shtetasin N.V. dhe dy kolegët e tij, punonjësit e policisë I.Z. dhe F.LL. Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhen në spital për kurim të mëtejshëm.

Ngjarja ka ndodhur pasi punonjësit e policisë të Stacionit të Policisë Mamurras, në orët e paradites, kanë kryer kontroll në ambientet e një lokali në pronësi të shtetasit L.F. për aktivitet të paligjshëm në fushën e lojërave të fatit. Gjatë ushtrimit të detyrës punonjësi e policisë kanë hasur në kundërshtimin e shtetasit N. V. (M.F), i cili është shoqëruar në ambientet e Stacionit të Policisë Mamurras. Pas sqarimit të situatës, personi është lënë i lirë.

Rreth orës 13:50, kur punonjësit e policisë kishin ndërrruar turnet e shërbimit, dy vëllezërit i kanë dalë përpara punonjësve të policisë me qëllim goditjen me mjete të forta. Ndodhur para këtij fakti, punonjësi i policisë D.M. ka qëlluar me armë duke plagosur personat e sipërpërmendur.

SHÇBA nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin ka kryer veprimet hetimore të nevojshme dhe në 13.04.2021 u bë arrestimi në flagrancë i 3 shtetasve:

-  Gjon (G) Fufi., 40 vjeç, lindur e banues në Mamurras;

-  Nikoll Vorfi (M.F.), 36 vjeç, lindur e banues në Mamurras;

- Rudolf S. (Fufi), 31 vjeç, lindur e banues në Mamurras.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë për veprat penale “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Kanosje për shkak të detyrës” në bashkëpunim.

Nga grupi i posaçëm hetimor u sekuestruan si provë materiale 3 gëzhoja nga arma e zjarrit në posedim të punonjësit të policisë D.M. si dhe automjeti tip "Porsche Cayen" me të cilin udhëtonin autorët e dyshuar të ngjarjes.

Gjithashtu nga tërësia e veprimeve hetimore dhe pasojat e ardhura nga përdorimi i armës së zjarrit, u bë arrestimi në flagrancë i punonjësit të policisë Inspektor D. M., 45 vjeç, me detyrë trupë shërbimi pranë Stacionit të Policisë Mamurras, për veprat penale “Plagosje e rëndë në kapërcim të kufijve të mbrojtjes së nevojshme” dhe “Plagosje e rëndë nga pakujdesia”.  


Lajmi kryesor:

Sherri me 3 të plagosur në Mamurras nisi nga kontrolli për lojërat e fatit! Vëllezërit Fufi i bënë pritë dhe dhunuan policët, efektivi plagosi nga pakujdesia 2 kolegët dhe një prej tyre! 4 të arrestuar


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Itali/ Ish kryeministri Draghi voton në Romë

Zgjedhjet në Itali/ Ish kryeministri Draghi voton në Romë