Shoqërohet gazetari i Report TV, arroganca e shefit të rendit Agron Qullhaje: Nuk të jap llogari, po bëj detyrën

Shoqërimi i gazetarit të Report Tv Elvis Hila nga shefi i Rendit në komisariatin e policisë Lezhë, Agron Qullhaje ka sjellë reagimin edhe të kolegëve të tij gazetarë që ishin në vendin e ngjarjes, të cilët i dalin në mbrojtje dhe i kërkojnë llogari Qullhajes se për çfarë arsye po e shoqërojnë.

 'Për çfarë po e shoqëroni', i thotë gazetari  policit të rendit, i cili me arrogancën e tij përgjigjet "Do të jap hesap ty unë. Po bëj punën time". Gazetari i kërkon të shoh bexhin e policit dhe të mos bëjë të fortin me ata që po bëjnë thjeshtë punën e tyre, por nga ana e policit të rendit  vijon e njëjta arrogancë dhe indiferentizëm duke thënë se "Nuk jap asnjë lloj intervistë, flasim nëpërmjet zëdhënëses".

Debati i shefit të rendit me gazetarin, kolegun e Elvis Hilës gjatë momentit të shoqërimit të tij.

Gazetari: Për çfarë po e shoqëroni?

Shefi i Rendit: Më kërkon mua hesap ti?

Gazetari: Për çfarë po e shoqëroni

Shefi i Rendit: Kush je ti që të flas?

Gazetari: Gazetar jam

Shefi i Rendit: Edhe do të jap hesap ty unë. Po bëj punën time

Gazetari: Kush është puna jote, pse po ikën? Për çfarë e shoqëron o zotëri? Pse po largohesh? Cila është arsyeja, a mund ta shikoj bexhin, mund ta di kush jeni? Mos më prek se nuk të prek

Shefi i Rendit: Nuk të kam prekur

Gazetari: Kush është arsyeja që shoqëroni një gazetar

Shefi i Rendit: Më jep dokumentin

Gazetari: Po ta tregoj unë dokumentin. Kush është arsyeja që shoqëroni gazetarin? Ju lutem mu përgjigj? Do të bësh të fortin me gazetarin?

Shefi i Rendit: Nuk jap asnjë lloj intervistë, flasim nëpërmjet zëdhënëses.


Lajmi kryesor:

Po filmonte përplasjet mes pronarëve dhe IKMT-së në Shëngjin, policia shoqëron gazetarin e Report TV në Lezhë! Ardi Veliu dhe SHÇBA nisin hetimet (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Haxhi në Mekë, dyshohet për mbi 550 të vdekur, shkak temperaturat e larta

Haxhi në Mekë, dyshohet për mbi 550 të vdekur, shkak temperaturat e larta