Shorti i Champions/ Tirana do përballet me Dinamo Tbilisi, kampionët e Gjeorgjisë në turin e parë eliminator

FK Tirana

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës e ka vënë skuadrën 25 herë kampione të Shqipërisë përballë Dinamo Tbilisit, duke bërë që bardheblutë të evitojnë ekipe më të forta si Qarabag, Astana e Maccabi Tela Viv.

Përballja do jetë me tek ndeshje për shkak të pandemisë dhe do luhet në transfertë në 18 ose 19 gusht  Dinamo Tbilisi kryeson momentalisht kampionatin ne Gjeorgji. Nëse hidhet shorti për Europa League do do të mësojnë rivalët e tyre europian Kukësi, Teuta dhe Laçi.Përgatiti Andi Kapxhiu.

 

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama i prish skenarin Metës, ministrja Kushi shkon tek Denisa e vogël që përloti Presidentin, i çon mjetet shkollore