Shpërthim i fuqishëm në zyrën e anti-terrorizmit në Pakistan, vdesin 8 persona, pjesa më e madhe policë

Shpërthim i fuqishëm në zyrën e anti-terrorizmit në Pakistan, vdesin 8 persona, pjesa më e madhe policë

Dëme nga shpërthimi në Pakistan

Dy shpërthime tronditën një zyrë kundër terrorizmit në veriperëndim të Pakistanit. Për pasojë kanë humbur jetën tetë persona.

Shefi i policisë Akhtar Hayat u shpreh se nuk është ende e qartë se çfarë i shkaktoi shpërthimet në luginën veriperëndimore ‘Sëat’.

Ai u shpreh se ka pasur një dyqan të vjetër municioni në zyrë dhe policia po hetonte nëse ishte ishte ky shkaku i shpërthimeve apo një sulm militant.

Sipas tij, pjesa më e madhe e viktmave ishin policë. Shpërthimi ka shkaktuar plagosjen e dhjetëra personave, disa prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Gërdeci/ Shtyhet më 3 tetor gjyqi ndaj Fatmir Mediut! Shkak avokatët e familjarëve të viktimave, duan të njihen me listën e dëshmitarëve të dorëzuar nga mbrojtja e ish-ministrit

Gërdeci/ Shtyhet më 3 tetor gjyqi ndaj Fatmir Mediut! Shkak avokatët e familjarëve të viktimave, duan të njihen me listën e dëshmitarëve të dorëzuar nga mbrojtja e ish-ministrit