Shqipëria e 96 në botë nga 100
shtete për vlerën e markave

100 shtete janë vënë në lupën e ekzaminimit botëror, nga ku Shqipëria renditet e 96 për nga vlera e markave të veta kombëtare. E grupuar në 5 vendet e fundit në listë, Shqipëria duket larg fqinjëve rajonalë si Serbia.Raporti irealizuar nga Brand Finance, në metodologjinë e saj analizon 3 përbërës: investimi, shoqëria dhe shërbimet e të mirat.

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri