Shqipëria e Kosova në vendnumëro në FIFA, renditjen e kryeson Gjermania

Shqipëria e Kosova në vendnumëro në FIFA, renditjen e kryeson Gjermania

Momente nga ndeshja Shqipëri-Norvegji

Shqipëria nuk ndryshon pozicion në renditjen e FIFA-s të publikuar gjatë ditës së sotme. Kombëtarja mban pozicionin e 56-të ashtu siç ishte edhe një muaj më parë duke grumbulluar 549 pikë. Renditja e publikuar sot më 17 maj merr parasysh ndeshjet e luajtura në prill ku djemtë e Panuccit nuk kanë zhvilluar asnjë ndeshje.

E 34-ta është Skocia rivale e grupit në Ligën e Kombeve duke mos ndryshuar pozicion krahasuar me një muaj më parë. As Izraeli nuk ndryshon pozicion duke mbajtur vendin e 98-të. Duke qënë që nuk ka pasur ndeshje edhe Kosova mbetet në vendnumëro dhe mban pozicionin e 152-të në FIFA.

Nga vendi i parë deri në vendin e 47-të nuk ka ndryshim pozicioni dhe renditjen e FIFA-s e kryeson Gjermania e ndjekur nga Brazili dhe Belgjika.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Basha drejt zgjedhjes në krye të PD-së? Malko në ‘Repolitix’: Ka një shans pasi s’ka Berishën pas! Analisti Gashi: Nuk sjell asnjë lloj risie

Basha drejt zgjedhjes në krye të PD-së? Malko në ‘Repolitix’: Ka një shans pasi s’ka Berishën pas! Analisti Gashi: Nuk sjell asnjë lloj risie