'Shqipëria është Parajsë!' ekonomistja shqiptare nga Somalia: Nëse doni të bëhet më mirë, jepni të gjithë kontribut!

Në një lidhje direkte nga Somalia, ekonomistja shqiptare pranë OKB, Merita Jorgo bën krahasimin e Shqipërisë në raport me vendet që ka parë në Afrikë, Lindjen e Mesme e vende të tjera që ka punuar si ekonomiste pranë OKB.

“Parajsë” e quan ajo vendin tonë, ndërkohë që përshëndet avancimin e saj dhe bën thirrje që të gjithë shqiptarët të japin kontributin për zhvillimin e mëtejshëm të vendit.

“Shqipëria krahasuar me vendet që kam parë më duket ‘Parajsë’. Ndoshta sepse unë kam punuar me këto vvende, është e vështirë ti krahasosh me vende më të zhvilluara se  Shqipëria, e cila më duhet lule. Shqipëria është zhvilluar Natyrisht që mund të bëjë shumë më tepër. pozicionimi i saj në Evropë është një faktor shumë i mirë. A mund të bëjmë më shumë? Sigurisht, por duhet të japim të gjithë kontributin e tyre” shprehet Merita Jorgo.


Lajmi kryesor:

Shqiptarja e OKB në Somali flet për gjendjen atje: Vetëm një javë më parë nisën testimet, njerëzit thonë 'Ne na mbron Zoti!'


D.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Lëvizte me pushkë me vete, arrestohet 53-vjeçari në Mat! Në shtëpi iu gjet një sasi municioni luftarak