Shqipëria i mbyll me fitore ndeshjet e grupit në kampionatin Ballkanik, sot gjysmëfinalja me Malin e Zi

Shqipëria U-20 ka siguruar gjysmëfinalet në kampionatin ballkanik të volejbollit që po zhvillohet prej datës 24 qershor në pallatin e sportit “Feti Borova”. Kuqezinjtë pas dy fitoreve në ndeshjet e para kundër Kosovës dhe Greqisë, dje kanë mposhtur po me rezultatin 3-0 me sete Maqedoninë e Veriut. Si rrjedhojë kombëtarja jonë është kualifikuar si e para e Grupi A, ndërsa në vendin e dytë është renditur Greqia.

Në gjysmëfinalen që do të luhet sot Shqipëria do të përballet me Malin e Zi, nga ku do të përcaktohet edhe finalistja. Ajo që është e sigurtë është se në rast fitoreje kuqezinjtë do të futeshin në zonën e medaljes. Ndërkohë gjysmëfinalja tjetër do të jetë ajo mes Serbisë dhe Greqisë, që do të luhet po sot.

Krahas këtyre takimeve do të jenë edhe sfidat për vendin e pestë deri në të tetin. Maqedonia e Veriut do të masë forcat me Rumaninë, ndërsa Bosnje-Hercegovina do të luajë me Kosovën.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë