Shqipëria mori vaksinat ruse dhe kineze, 60% e shqiptarëve: Strategjia shumë e dobishme

60% e qytetarëve shqiptarë e cilësojnë si të dobishme dhe korrekte strategjinë e qeverisë shqiptare për të marrë vaksinat ruse dhe kineze për vaksinimin masiv në vend. Ky është rezultati i sondazhit të Piepolit në Report Tv në lidhje me procesin e vaksinimit në Shqipëri. Ndërkohë që 22% e të pyeturve kanë thënë që Qeveria duhet te kishte pritur miratimin e EMA për këto vaksina.

Për herë të parë, sondazhi i Institutit prestigjioz Italian, Piepoli ka pyetur qytetarët edhe për vaksinat anti-COVID, të cilët janë siguruar nga vendi ynë deri më tani bë sondazhin e para 1 jave.  Atëherë më shumë se gjysma e shqiptarëve kanë besim te vaksinat ruse dhe kineze, ku më konkretisht nga 1200 persona të pyetur, 58 % e tyre thanë se sigurisht që do ta bëjnë vaksinën ruse si edhe 56 % e të pyeturve janë të gatshëm ta bëjnë vaksinën kineze.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 6-të i Piepolit/ PS fiton deri në 73 mandate në rang kombëtar! PD vijon rritjen, por s'fiton as me LSI! 60% e shqiptarëve pro vaksinave kineze e ruse


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Elbasan, Kodheli: E turpshme, nuk mund të bëhet vetëgjyqësi se nuk jemi në komunitet primitiv! Në Tiranë marr më shumë se 10 mijë vota