Shqiptari më i kërkuar në Europë
vrau 3 persona, mes tyre një polic

Shqiptari më i kërkuar në Europë<br />vrau 3 persona, mes tyre një polic
Në listën e 65 personave më të kërkuar në Europë rezulton dhe shqiptari 49 vjeçar Aleks (Gani) Burreli.

Europol ka publikuar prej disa ditësh listën e personave në kërkim, ku sipas zyrës së Europol ata janë persona me rrezikshmëri të lartë dhe të përfshirë në grabitje, vrasje, atentate, armëmbajtje, trafik qeniesh njerëzore dhe drogë.

Shqiptari 49- vjeçar është në kërkim për llogari të drejtësisë dhe policisë greke, pasi është i dyshuar për armëmbajtje, vrasje të 3 personave dhe plagosje.

Sipas policisë greke Aleks (GaniI) Burreli më 23 qershor 2016 u fut i armatosur në një restorant në Ayia Napa në Qipro duke vrarë një biznesmen, një polic dhe bashkëshorten e policit.

Ky krim sipas Europol është bërë në prani të fëmijëve të vegjël të policit dhe Burreli është një persona me rrezikshmëri të lartë.

aleks burreli
(Më të kërkuarit në Europë ku listën e kryeson Aleks (Gani) Burreli)

aleks burreli
(Të dhënat dhe fotoja e  Aleks Burrelit në faqen e Europolit )

aleks burreli
(Vendi ku Aleks (Gani) Burreli ka kryer vrasjet)

 
Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

E djathta përmbys e Foltores

E djathta përmbys e Foltores