Shqiptari riatdhesuar: Kush vjen nga jashtë duhet t'i bëhet testi! Në Itali na u bë skaneri

Një shqiptarë i riatdhesuar nga Roma shprehu shqetësimin se të gjithë të ardhurve duhet t'u bëhet testi dhe tamponi nga qeveria në mënyrë që të gjithë të jenë të qetë kur të shkojnë në familjet e tyre pas karantinës. Ai tha se në Itali iu bë dhe skaneri dhe të gjithë në avion rezultuan të pa infektuar, megjithatë sipas tij rreziku ekziston.

"Qeveria do bënte mirë që të gjithë personat e ardhurve nga jashtë t'u bënin tamponin për të qenë të sigurt. Në Itali na kanë bërë skanerin dhe matur temperaturën dhe fatmirësisht të gjithë pasagjerët ën avion dolën në rregull. Por duhet të bëhet dhe tamponi nga qeveria këtu për të larguar rrezikun", tha qytetari


Lajmi kryesor:

155 shqiptarë të riatdhesuar nga Roma e Stambolli! Dezinfektim e ulje vetëm në sedilje, transport nga Rinasi në karantinën në Durrës


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë