COVID -19 në gjykata, bllokohen proceset! Shtyhet gjyqi për dosjen '339', infektohet avokati

COVID -19 në gjykata, bllokohen proceset! Shtyhet gjyqi për dosjen '339', infektohet avokati

Foto ilustruese

TIRANË- Përhapja me shpejtësi e infektimeve po sjell zvarritjen e proceseve gjyqësore në gjykatat e vendit.

Në Tiranë, një nga avokatët me COVID- 19 u bë shkak për shtyrjen e seancës ndaj grupit “Avdylaj” të dosjes 339. Seanca e radhës u caktua pas 14 ditësh, kur avokati të dalë nga karantina.

Në gjykatën e Elbasanit e cila u rihap sot pas disa ditë bllokimi, 6 sekretare rezultuan pozitiv dhe proceset nuk mund të zhvillohen pa praninë e tyre. Edhe në prokurorinë e Elbasanit dy sekretare janë të infektuara.

Në Vlorë, 6 punonjës të prekur nga virusi, mes tyre dy gjyqtarë, ka sjellë akumulimin e shumë çështjeve civile dhe penale, ç'ka ka afruar probleme me afatet e gjyqeve

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

 E veja e Alexei Navalny: Putini është i paparashikueshëm, ai mund të përdorë armë bërthamore

 E veja e Alexei Navalny: Putini është i paparashikueshëm, ai mund të përdorë armë bërthamore