Shuhet Nexhmije Pagarusha, Rama: Një zë dhë zonjë e rrallë...Prehu në paqe zonjë e madhe

Kryeministri Edi Rama shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Nexhmije Pagarushës.

"Një zë i rrallë dhe një zonjë e rrallë, Nexhmije Pagarusha, nuk është më mes nesh, por brenda i pashlyeshëm mbetet kujtimi i saj. Prehu në paqe zonjë e madhe", shkruan Rama në rrjetet sociale. 


Lajmi kryesor:

Shuhet mbretëresha e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, artistët: Sot është përjetësuar një figurë e madhe për kombin shqiptar!


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita një vit jashtë parlamentit, a ishte i drejtë vendimi për djegien e mandateve?