46.8% e shqiptarëve thonë se këtë të dielë duhet të ketë zgjedhje me Ramën kryeministër

Të  pyetur se çfarë do të ndodhë në vijim, 46.8% e shqiptarëve të pyetur nga GPF inspiring Research shprehen se duhet të ketë zgjedhje në 30 qershor me Ramën Kryeministër. Vihet re një rënie me 3.2% e shqiptarëve që mbështesin këtë qëndrim, krahasuar me sondazhin e kryer dy javë më parë, ku 50.2% deklaronin se duhet të ketë zgjedhje me Ramën Kryeministër në 30 qershor.

16.8% e shqiptarëve thonë se duhet të ketë një marrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës dhe të vendoset një datë e re për zgjedhjet, me dorëheqjen e Ramës përballë 19.9% që kërkojnë zgjedhje me marrëvjeshje pa largimin e Ramës. 15.5% thonë se zgjedhjet e 30 qershorit nuk duhet të zhvillohen. 2.4% thonë se Nuk e di ose kanë zgjedhur të mos përgjigjen.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF-së në Report TV: 85.7% e shqiptarëve kundër dhunës së opozitës ndaj KZAZ-ve


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar