Shumica e të pavendosurve mbeten të tillë, vetëm 23% do të votonin në fund 3 partitë e mëdha

1618952414_tepavendosur.jpg

Një përqindje e konsiderueshme e votuesve shqiptarë ende nuk e kanë vendosur nëse do të shkojnë të votojnë më 25 prill, por Piepoli i ka pyetur që nëse në fund do të vendosnin të votonin për cilën forcë politike do të shprehnin besimin. 51% shprehen se janë të pa vendosur serish. 22% e tyre do ta fusnin fletën e bardhë në kuti ndërkohë që vetëm 23 përqind do të ndaheshin mes 3 forcave kryesore politike, respektivisht 13% për PS, 9% për PD dhe 1% për LSI.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i Piepolit analizon fluksin e votave: Të zhgënjyerit nga LSI 48.9%, PD 6,7% dhe PS 6.5%! Ja ku shkojnë votat e tyre


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Ngjarja e rëndë në Greqi, grabitësit torturuan dhe mbytën 20-vjeçaren pranë foshnjës së saj, policia: kriminelët një bandë shqiptaro-greke