'Si më le vetëm o shpirt', me lot dhe ulërima, motra e Ziver Veizit qan mbi varrin e tij: Drejtësinë do e kërkojmë sa të kemi frymë

 

Mbi varrin e tij duke qarë me lot në dhe me zë, motra e Ziver Veizit, Trëndafilja nuk po gjend dot qetësi shpirtërore. Dhimbja e ka mbytur ndërsa të vetme fjalë që mund të nxjerrë nga goja janë "si më le vetëm o shpirt, motra të do shumë".

Në 11- vjetorin e ngjarjes së 21 janarit, familjarët e Ziver Veizit të vrarë në protestën para Kryeministrisë, kanë vendosur kurora me lule tek banesa e tij e fundit, ndërsa shprehen se drejtësinë do e kërkojnë deri sa të marrin frymë.

"Ne kërkojmë drejtësi deri sa të rrojmë për vëllanë tonë. Nuk dua të më  zësh në gojë as Berishën e as Bashën, do ta kërkojmë drejtësinë deri sa ta gjejmë", tha Trëndafilja.

Homazhet për Ziver Veizin janë bërë nga familjarë, miq dhe drejtues të pushtetit vendor ne varrezat e fshatit Zenelaj Bashkia Gjirokaster.


Lajmi kryesor:

11 vite pa drejtësi për vrasjen e familjarëve të tyre, vajza e Ziver Veizit me lot në sy: Kam mall për babanë! Xhaxhai i Aleks Nikës: Hetimi është i dobët


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën