Si ndodhi shkëmbimi i zjarrit në Prush, autorët u futën në banesë për të vjedhur dhe qëlluan drejt policisë! Efektivët u kundërpërgjigjën

Si ndodhi shkëmbimi i zjarrit në Prush, autorët u futën në banesë për të vjedhur dhe qëlluan drejt policisë! Efektivët u kundërpërgjigjën

1702150907_policia.jpg

Policia ka reaguar për ngjarjen e ndodhur në Prush të Tiranës, ku tre persona të armatosur kanë tentuar të grabisin një banesë, ndërsa ka pasur edhe shkëmbim zjarri mes autorëve dhe efektivëve.

“Më datë 09.12.2023, rreth orës 19:13, në fshatin Prush, përballë ambulancës, në banesën e shtetasit G. H., janë futur disa persona, të armatosur.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, dhe në momentin që janë afruar afër banesës, tre personat e armatosur, kanë qëlluar me armë ndaj tyre. Policia është përgjigjur me armë ndaj tyre.

Shërbimet e DVP Tiranë, RENEA, Forcat Kombëtare të Sigurisë, po vijojnë krehjen e zonës dhe kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset kryesore dhe hyrje-daljet e Tiranës, për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar”, njofton policia.


Lajmi kryesor:

Tiranë/ ‘Jemi policë’, 3 autorë të armatosur tentojnë të grabisin një banesë në Prush! Shkëmbim zjarri me efektivët! Largohen drejt Liqenit të Thatë me ‘Audi’ me targa të vjedhura


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi