Si në protestën e 12 nëntorit, 'gomonia' nuk mungon as në tubimin e sotëm të thirrur nga Berisha

 

Ashtu si në protestën e 12 nëntorit, edhe në protestën e sotme të thirrur nga ish kryeministri, Sali Berisha nuk ka munguar “gomonia” me flamurin britanik, atë kuqezi dhe flamur europian.

Brenda saj janë vendosur fletushka ku tregohen shifrat e emigrantëve shqiptarë që kanë ikur me gomone drejt Britanisë së Madhe. Simbolika e këtij veprimi është të tregojë atë që Berisha e ka përmendur shpesh në daljet e tij të fundit, ku deklaron se “Shqiptarët janë kthyer në popull gomonesh”.


Lajmi kryesor:

Një burrë e qëllon me grusht në fytyrë, gjakoset Sali Berisha! Protestuesit e rrahin rëndë dhunuesin! Opozita nuk shkel perimetrin e sigurisë së Samitit (VIDEO)


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Miratohet plani prej 2 miliardë eurosh fonde nga BE-së për municionet në Kiev

Miratohet plani prej 2 miliardë eurosh fonde nga BE-së për municionet në Kiev