Siguria e nxënësve, Bashkia e Tiranës vendos vijëzimet dhe sinjalistikë të re nëpër shkolla (FOTO)

Punonjësit e bashkisë duke bërë vijëzimet

Kur na ndajnë edhe pak ditë nga fillimi I vitit të ri arsimor, gjithçka duke se është gati. Bashkia e Tiranës po i jep dorën e fundit si punimeve brenda shkollave, ashtu edhe në mjedisin pranë tyre.

Duke shfrytëzuar orët e vona të mbrëmjes, ekipet e punës së Bashkisë së Tiranës janë kujdesur edhe për sigurinë e nxënësve duke plotësuar me vijëzimet dhe sinjalistikën e nevojshme në rrugët pranë shkollave.

“Gati për shkollë! Përveç infrastrukturës së brendshme të shkollës, ekipi po kujdeset edhe për sigurinë e nxënësve jashtë saj. Sinjalistikë e re te gjimnazi “Petro Nini Luarasi” dhe në të gjitha shkollat e tjera të Tiranës për një vit sa më të mbarë shkollor”, - shkruan Veliaj.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Roni: 10/09/2020 20:40

    Vendosni kudo semafor dhe vija te bardha ,,dhe duhet bere mesim me nxenesit me polic per ti mesuar si te sillen ne rruge ne kembe dhe me biciklete....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)