Sikur Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta...

Sikur Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta...

Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta

Ishte një ditë e bukur për demokracinë, Monika Kryemadhi dha dorëheqjen nga LSI. Arsyeja, mos arritja e objektivit në zgjedhjet e 25 Prillit! Ajo pranoi se kishte dështuar në arritjen e premtimeve, se qasja e saj ishte e gabuar duke mos paraqitur asgjë të re në votime. Zonja Kryemadhi kërkoj falje edhe ndaj të rinjve, që mes Kejdi Mehmetajt që mori mbi 1000 vota zgjodhi Petrit Vasilin që mori 300 vota! 

Kryemadhi paralajmëroi se do të tërhiqet nga politika aktive dhe do t'i dedikohet familjes dhe gatimit, në kohën e mbetur nuk do të jetë zonja e parë, dhe nuk do të retushoj fotografitë kur takon Papa Françeskun etj. Salla duartrokiti, Petrit Vasili lëshoj lot nga syri i majtë, me të djathtin po kontrollonte sallën, duke kalkuluar kush do të jetë kryetari i ri. Monika Kryemadhi e mbylli konferencën duke i qëndruar fjalës së saj se Ilir Meta është mirë në Presidencë dhe për gabimet që ka bërë nuk do të vijë më të krye të LSI.

Konferencë urgjente për shtyp edhe në Presidencën, Ilir Meta lajmëroi se do të tërhiqet nga politika, LSI i përket të rinjve tha ai me bindje. Meta pranoj se do të lejojë garën e hapur në LSI dhe një figurë e re do ta drejtojë forcën e tij politike. Meta hodhi poshtë aludimet se kjo parti është një forcë politike me bazë familjen e tij, por i përket gjithë të rinjve të Shqipërisë, që premtoj se do t'i fusë të gjithë në punë, duke u larguar baballarët nga puna. Konferenca zgjati, Meta insistoi, LSI nuk do ketë me imazhe të vjetra që marrin vendimet e rëndësishme, por do të jenë të rinjtë e Jalës që do vendosin.

Ai më në fund pranoi se ka pasur gisht në djegien e mandateve, edhe pse siç bëjnë kur blejnë mobilet e shtëpisë Monika i vendosi vulën!  E ardhmja është e të rinjve, e mbylli Meta…

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • NJesia 2: 02/02/2022 09:38

  Po leket e Engjellit ne Londer kujtojne se nuk i dime ne te tjeret. Do vij nje dite dhe cdo gje do dali ne drite.

  Përgjigju
 • Çepani: 02/02/2022 09:09

  Po sashën ku e kanë këta,vetëm ajo është e pa fajshme në sojin e këtyre vampirëve !

  Përgjigju
 • Nikolin glasovic: 01/02/2022 20:59

  Shikoni se sa te bukur qe Jane.

  Përgjigju
 • Nica: 01/02/2022 20:53

  Fajin e kan vet shqiptaret

  Përgjigju
 • O tej: 01/02/2022 18:36

  Cifti ma i qelbur shkerdhatokracia shqiptare jane

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënim nga Irani: Kemi dronë të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri

Kërcënim nga Irani: Kemi dronë të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri