Skandali/ Basketbollisti i Tiranës rreh arbitrin me shpulla e grushte derisa e shtrin në tokë (VIDEO)

TIRANË- Një tjetër skandal është regjistruar në sportin shqiptar. Kësaj here, nuk bëhet fjalë për futbollin, por në basketboll në ndeshjen Teuta-Tirana.

Basketbollisti i Tiranës, Bruno Daliu nuk ka qenë dakord me vendimin e arbitrit, Jurgen Muho dhe e ka goditur atë me shpulla, grushte derisa sa e shtriu në tokë.

Pamje skandaloze, aspak sportive. Kanë qenë shokët e ekipit që kanë ndalur agravimin më tej të situatës. 

Pas këtij veprimi antisportiv ka pasur vërshëllima të shumta nga tifozët e pranishëm në pallatin e sporteve në qytetin e Durrësit "Ramazan Njala" të cilët në kor kanë sharë skuadrën kryeqytetase me fjalë banale.

B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Suela: 24/11/2019 08:22

  Ky gjest duhet denuar nga federata me perjashtim te perhershem nga sporti por jemi ne Shqiperi dhe nuk do ndodhi.Policia besoj ta ket arrestuar per dhune ndaj personit dhe ta plasi ne burg.Gjithsesi jemi ne nje vend qe ligjin e ben Maliqi prandaj nuk do ket drejtesi

  Përgjigju
 • Fshb: 24/11/2019 06:32

  Te perjashtohet urgjentisht e te shkoj ne gjermani per llac...lum familja qe te ka o tritokosmik...

  Përgjigju
  • Lyshnjari: 24/11/2019 08:38

   Ik ore grek efgjite

 • Pano: 24/11/2019 04:08

  Gjynah . Te prishes karrieren dhe emrin per nje faul.

  Përgjigju
 • Legen koshash:: 24/11/2019 02:57

  Perjashtim pergjithmone nga sporti dhe burg per dhune per kete legen koshash

  Përgjigju
 • eri: 24/11/2019 00:10

  Te behet shembull dhe te mos lejohet kurr me te bej sport ky plere.Ta provoj ca burgun se i ben mir.

  Përgjigju
 • Toni: 23/11/2019 22:52

  O btuno Do ta shkerdhejn Morten grain maman dhe miun e shtepise

  Përgjigju
 • Kafsha: 23/11/2019 22:45

  Të përjashtohet pergjithmonë nga sporti!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Turqia dhe SHBA diskutojnë zhvillimet në Ukrainë, Siri dhe Kaukaz