POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

S'kanë fund telashet për kapitenin e kombëtares Mërgim Mavraj, Aris-i i ndërpret kontratën

Mërgim Mavraj me fanellën e ARIS-it të Selanikut

Fillon edhe një herë kalvari i vuajtjeve i Mërgim Mavrajt për kërkimin e një klubi të ri. Mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare i kanë bërë të ditur se nuk bën pjesë në planet e Aris të Selanikut dhe duhet të fillojë të mendojë se ku do të luajë në pjesën tjetër të sezonit, pasi te grekët, nuk ka vend për të.

Paraqitjet e mbrojtësit shqiptar, të afruar me shumë bujë te Aris, nuk kanë qenë siç pritej dhe presidenti i skuadrës ka vendosur që të fillojë spastrimet e janarit pikërisht duke filluar nga Mavraj. Lajmi qarkullonte prej ditësh në mediat greke, por klubi grek sot ka njoftuar zyrtarisht përfaqësuesit e Mavrajt, Kolasos dhe Vitor se nuk kishin më vend në këtë skuadër dhe do të kërkohej ndërprerja e parakohshme e kontratës me ta.

Sigurisht, nuk do të jetë e lehtë të arrihet në një akord, pasi Mavraj kishte firmosur një marrëveshje 1+1 në klubin grek. Por te Aris shpresojnë që nëpërmjet pagesës së një pjese të kontratës, të ndërpresin marrëveshjen me të. E vështira do të jetë të gjendet një ekip i ri për kapitenin e përfaqësueses shqiptare, pasi pas dështimeve te Hamburgu dhe Aris, pak skuadra do ta presin krahëhapur qendërmbrojtësin./VipSport/

l.q.
Komento

Komente

  • Mona: 24/12/2018 09:49

    E ka profffesionin ai. Ka ndonji xhami pa hoxhe ?.

    Përgjigju