Ana tjetër e një imami, Ahmed Kalaja tregon pasionin për futbollin: Ja cila është skuadra e zemrës! Flet edhe për futbollistët agjërues

Në një lidhje skype në emisionin “Rreze Dielli” Ahmed Kalaja, imami i njohur shqiptar ka folur edhe për pasionin e tij për futbollin.

Ai thotë se skuadra e zemrës është Tirana, ndërkohë që rrëfen lidhjen e ngushtë me futbollistët, disa prej të cilëve janë edhe agjërues.

Unë pëlqej sportin dhe soportistët. Ngjyra blu tregon që skuadra e zemrës është Tirona. Kemi kontakt edhe me djemtë e kombëtares. Ato janë agjërueshëm të gjithë, Mërgimi, Armando Sadiku, Valdedi, Andi Lila, edhe te skuadra e Tiranës, edhe te Partizani janë agjërues. Ata dnjehen mirë me agjërimin.” shprehet imam Kalaja në “Rreze Dielli”.


Lajmi kryesor:

'Shpresojmë që Natën e Kadrit të hapen dyert e vendeve të shenjta për besimtarët!' Ahmed Kalaja: Xhamitë humbën funksionin e faljes, por janë kthyer në vatra bamirësie


D.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’