Sokol Cikalleshi largohet nga Konyaspor brenda tre ditësh, zbulohet ekipi i ri

Sokol Cikalleshi largohet nga Konyaspor brenda tre ditësh, zbulohet ekipi i ri

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi pritet që të largohet nga Konyaspor brenda kësaj jave. Mediet në Turqi bëjnë me dije se Rizespor është në gjurmët e sulmuesit të Kombëtares, kjo pasi kavajasi ka probleme me pagat në ekipin aktual.

Edhe pse merkato e dimrit në Evropë u mbyll, në Turqi ka edhe tre ditë afat për lëvizjet e lojtarëve. 33-vjeçari nuk ishte pjesë e ekipit në fitoren e sotme 0-1 kundër Sivasspor në Kupë, teksa në Turqi janë të bindur se Cikalleshi do jetë sërish pjesë e kampionatit turk.

Të ndodhur në vendin e pestë dhe vetëm tri pikë larg Besiktasit, Rizespor po bën surprizën këtë sezon në Turqi. Në kërkim të golave, ata janë duke bindur Cikalleshin që këtë edicion ka shënuar tetë gola dhe kontrata me Konyaspor skadon verën e këtij viti.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore