Solskjaer i skadon afati, Manchester United shkarkon trajnerin e tre viteve! Zidan favoriti për të marrë drejtimin

Solskjaer i skadon afati, Manchester United shkarkon trajnerin e tre viteve! Zidan favoriti për të marrë drejtimin

Ole Gunnar Solskjaer nuk do të jetë më trajner i Manchester United. Norvegjezi është shkarkuar nga klubi pas humbjes 4-1 kundër Watfordit si dhe një sërë rezultatesh negative që e kishin vendosur në pikëpyetje prej kohësh.

Klubi ka bërë njoftimin në rrjetet sociale dhe e ka falenderuar për periudhën 3-vjeçare, ndërsa momentalisht trajner i ekipit do jetë Majkëlll Carrick. Sipas mediave angleze favoriti për të marrë drejtimin e Manchester United është Zinedin Zidan, ndërsa alternativat e tjerë janë Brendan Rogers, Mouricio Pochetino si dhe Erik Ten Hag.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa