Sondazhi/ Demokratët s'duan një koalicion të dytë PD-LSI/ 42.2% e tyre kundër

 


Demokratët nuk duan një koalicion të dytë PD-LSI. Pyetur në sondazhin e hartuar nga Report TV në bashkëpunim me Institutin Italian GPF Inspiring Research, nëse do të ishin dakord për një koalicion PD-LSI, me këtë të fundit me kryetar Ilir Metën, 42.2% e tyre kanë votuar "jo" dhe vetëm 27.4% "po".


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF në Report Tv/ 58.9% e shqiptarëve kundër dekretit të Presidentit për anulimin e zgjedhjeve


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria