Soreca takon kryetaren e KLGJ: Plotësimi i pozicioneve të mbetura mbetet një përparësi

Luigi Soreca dhe Naureda Llagami

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka takuar kryetaren e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit, Naureda Llagami.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Soreca shkruan se këshilli luan një rol kryesor në sistemin e ri të gjyqësorit. Sipas tij, plotësimi i pozicioneve të mbetura nga Gjykata e Lartë mbetet një përparësi kryesore.

U takova sot me Kryetaren e KLGJ-së, Naureda Llagami. Këshilli luan një rol kryesor në sistemin e ri të gjyqësorit. Plotësimi i pozicioneve të mbetura të Gjykatës së Lartë mbetet një përparësi kryesore. BE-ja mbështet Këshillin dhe përpjekjet e tij për të rritur pavarësinë dhe efikasitetin e sistemit gjyqësor”, tha Soreca.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Si e vranë grekët patriotin, Kadri Gjata Kumbaro, kryetarin e Klubit 'Bashkimi' të shqiptarëve të Janinës dhe botuesin e gazetës 'Zgjimi i Shqipërisë'