Soreca uron Nikollën për zgjedhjen si kryetar Kuvendi: Roli i parlamentit kyç për pranimin në BE! Deputetët të bashkëpunojnë për integrimin e vendit

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka uruar Lindita Nikollën për zgjedhjen e saj në krye të Kuvendit të Shqipërisë. Në një postim në rrjetet sociale Soreca, shkruan se roli i parlamentit është kyç për pranimin në BE. Soreca thotë se pret që të gjithë anëtarët e Parlamentit të bashkëpunojnë dhe të çojnë përpara integrimin.

'Urime Anëtarëve të Kuvendit të ri Shqiptar dhe kryetares së re Lindita Nikolla. Roli i Parlamentit është kyç për pranimin në BE. Ne presim që të gjithë anëtarët e Parlamentit të bashkëpunojnë dhe të çojnë përpara integrimin, një përparësi gjithëpërfshirëse për njerëzit.'- shkruan Soreca


Lajmi kryesor:

Lindita Nikolla zgjidhet kryetare Kuvendi me 79 vota pro dhe 4 kundër! Soreca e uron: Roli i parlamentit kyç për pranimin e vendit në BE


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vertëm i krizës Izrael-Palestinë