Sot hapen dyert e burgjeve për 175 të dënuarit që përfituan nga amnistia

TIRANE-Të dënuarit që përfituan nga amnistia sot dalin nga burgjet.  Ligji u miratua në fillim të këtij viti në datë 30 janar dhe në 14 shkurt Presidenti e dekretoi, ndërsa pas botimit në Fletoren Zyrtare nisin sot lirimet duke filluar nga ora 10:00 te burgu i grave, raporton gazetari i Report Tv, Arsen Rusta.

Nga amnistia përfitojnë të gjithë të dënuarit që deri në datë 31 dhjetor të vitit të kaluar janë dënuar me vendim të formës së prerë (lexo ketu). Përfitojnë burrat të dënuar deri në 2 vite dhe në moshën mbi 60 vjeç, që llogaritet se janë 150 në total, 23 gra dhe 2 të mitur, ndërsa 29 gra përfitojnë 1/3 e uljes së dënimit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Toni Tirane: 03/03/2020 13:42

  Pse i lironi keta plehra dhe pastaj ka me shume krime dhe vrasje. Duhet te jene ne monitorim keta.

  Përgjigju
  • Edi vlore: 04/03/2020 11:48

   Qe ta kuptosh ti pse i lirojn keta njerez...burgu ka qellim rehabilitimin dhe dhenien e nje mundesie te dyt sepse te gjith njerzit gabojn ndryshe do i pushkatonin qe kur i arestonin.por ti nuk do arrish ta kuptosh derisa te kesh te besh personalisht me burgun.ajo eshte der e madhe dhe mund te hysh dhe ti nje dit(qe sta uroj)duke mos paguar dritat,duke pasur nje aksident me makin etj ...dhe ata njerez atje kan familje jashte qe i presin dhe nuk e ke iden sa vuajn duke filluar qe nga takimet qe bejn qe duhet te rin ne radh gjith diten per 15 min takim len punen etj me pak fjal shkaterrohen si ai brenda dhe ata jasht.po se provove vet ne kurriz sta shojegoj dot,te pakten mos u beni negativ mir qe nuk keni informacion se kete e kuptoj

 • Kafsha: 03/03/2020 13:02

  Lirojini lirojini dhe merini në shtepite tuaja o politikane qelbesira. Tani keta do bejne hatane në shoqeri.

  Përgjigju
  • edi vlore: 04/03/2020 12:02

   mos dil na shpia se nuk i dihet

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba