Sot Shqipëri-Itali/ Tifozët 'kuq e zi' këndojnë bashkë me italianët himnin e Italisë

 

50 mijë tifozë shqiptar pritet të mbushin stadiumin e Dortmund në Gjermani sot në mbrëmje në orën 21:00, ku do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Itali për Euro 2024. 

Pavarësisht shpirtit të konkurrencës në ndeshjen e sotme, miqësia mes popullit italian dhe atij shqiptar duket e pathyeshme.

Këtë e vërtetojnë edhe momentet kur tifozët italianë dhe ata shqiptarë kënduan bashkarisht himnin italian.


Lajmi kryesor:

Jehonë kuqezi në Dortmund, tribunat e stadiumit vishen kuqezi! Report Tv sjell atmosferën elektrizuese


K.M/I.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi