Spahiu: Policia shumë e varfër dhe qeveria as nuk investon, as nuk e ka prioritet

 

Juristi Kreshnik Spahiu thotë për emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo në Report Tv’ se qeveria nuk e ka prioritet Policinë. Për gazetarin Ilir Babaramo, Spahiu tha se qeveria s’po e mbështet policinë, duke thënë se Policia ka nevojë për financime, rritje pagash, burime njerëzore.

"Kur t’i çojë kushtet dhe pagat siç ja çoi Prokurorisë Speciale dhe Gjykatës së Posaçme nga 3-4 mijë euro, atëherë ke të drejtën për t’i futur kontroll. Policia ka nevojë për financime, infrastrukturë, burime njerëzore, rritjen e profesionalizmit. Jemi shumë larg për të ardhur drejtpërdrejtë te kontrolli.

Nuk po punohet, qeveria se ka prioritet rendin publik. Asnjë parti politike se ka prioritet në programet politike rendin publik dhe policinë. Edi Rama se ka prioritet rendin publik, po ta shohësh edhe në përzgjedhjen e ministrave", tha Spahiu.

 


Lajmi kryesor:

Spahiu: Pakënaqësia më e madhe e turistëve në Shqipëri është qarkullimi i çmendur rrugor


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shefja e Onkologjikut: Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë

Shefja e Onkologjikut: Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë