Spahiu: Shqipëria ka më pak vjedhje të turistëve, se Barcelona, Berlini apo Parisi

 

Juristi Kreshnik Spahiu duke folur për situatën në polici në emisionin 5 Pyetjet nga Babaramo në Report Tv tha se policia nuk është e dështuar në disa vepra penale. Spahiu sjell rastin e vjedhjeve, duke thënë se në vendin tonë ka më pak vjedhje të turistëve se në qytete Evropiane si Barcelona, Berlini apo Parisi.

A është polica plotësisht e dështuar në luftën kundër veprave penale? Unë mendoj që jo. Meqë jemi në sezon turistik, turistët e huaj në Shqipëri përballen me më pak vepra penale se në Barcelonë, Majorka, Jug të Italisë, Berlin apo Paris. Je në lokal në Europë, duhet të lidhësh telefonin se ta marrin. Kjo s’u ka ndodh as italianëve, as spanjollëve që vijnë në Shqipëri, s’ta rrëmben njeri celularin rrugëve të Tiranës, Durrësit. Sa vite keni që nuk dëgjoni rrëmbim fëmije në Shqipëri, kam vite që nuk dëgjoj që të jetë i humbur dhe të kërkohet. A e dini sa janë në kryeqytete europiane, janë statistikat e frikshme. Nuk sheh një fëmijë të luajë në bahçe vetëm, ka një rregull o me edukatorë, o prind.


Lajmi kryesor:

Spahiu: Pakënaqësia më e madhe e turistëve në Shqipëri është qarkullimi i çmendur rrugor


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com