SPAK arreston policin në Kukës, i kërkoi para një personi në 'arrest shtëpie' pasi e kapi duke thyer masën

SPAK arreston policin në Kukës, i kërkoi para një personi në 'arrest shtëpie' pasi e kapi duke thyer masën

Foto ilustruese

SPAK ka arrestuar një polic ditën e sotme në Kukës, të akuzuar për marrje ryshfeti. Mësohet se në pranga ka rënë polici Shkëlqim Çika, i cili i kërkoi para Admir Spahisë, pasi e kapi duke shkelur masën 'arrest shtëpie'.

Polici u kap në flagrancë pasi shkoi të merrte një pjesë të parave për të cilat kishte rënë dakord me Spahinë.

Ky i fundit u arrestua më 19 maj të viti të kaluar, si pjesë e grupit strukturuar kriminal prej 15 personash, që dërgonin qytetarë me viza false në SHBA, Kanada dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Gripi: 15/01/2022 13:52

    Kemi shtet jo shaka. Prokuroret qe paguhen me 4 milion leke ne muaj merren me rryshfete xhepi dhe plotesojne grafikun e statistikave per " arritjet e medha" ne drejtimit e Adriatik Llalla 2. Per 25 milion euro te abuzim me tender kerkuan 1 vit burg, ndersa per kete policin rryshfetxhi i bije te kerkojne 3 min e 37 seconda burg hahahaha o SPAK je Gallate tragjike. Prandaj kerkoni mandat te perjetshem qe te vazhdoni te talleni me ne.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës