SPAK-GJKKO në 3 vite vetëm 3 dënime: Adriatik Llalla, Saimir Tahiri e Enkelejda Hoxha

SPAK-GJKKO në 3 vite vetëm 3 dënime: Adriatik Llalla, Saimir Tahiri e Enkelejda Hoxha

Saimir Tahiri, Enkelejda Hoxha dhe Adriatik Llalla

TIRANË- Nga 19 dhjetori i vitit 2019 kur Prokuroria e Posaçme dhe Gjykata e Posaçme ndezën motorët në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, deri tani pas 3 janë vetëm 3 zyrtarë të lartë të dënuar nga institucionet e drejtësisë së re.

Ish kryeprokurori Adriatik Llalla, ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri dhe ish gjyqtarja e Krujës Enkelejda Hoxha janë tre zyrtarëët më të lartë të dënuar me kërkesë të SPAK nga GJKKO.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meri: 15/02/2022 16:46

  Ajo qe bie ne sy eshte se ndersa per politikanet e larte te ekzekutivit, Tahiri dhe Voda drejtesia iu lejon benefitin e gjykimit te shkurtuar, ndaj antareve te drejtesise as ne shpi nuk ua lene arrestin. Mire per Llallen se e kuptojme qe eshte per te kenaqur hakmarrjen e peshtire te diplomateve amerikane, po kete gjykatesen qe eshte dhe me kalamaq pse???

  Përgjigju
  • Gripi: 15/02/2022 21:17

   Qe pabarazia ne dreqtesine shqiptare eshte ne nivele skandaloze e dime por kjo ish gjyqtare duhet ti mendonte gabimet e krimeve qe ka bere duke liruar kriminele dhe keshtu duke rrexikuar femijet e te tjereve dhe duke thyer zemrat e familjareve te viktimave te tyre. Keshtu qe asnje keqardhje per kete ish gjyqtare qyqare. Keqardhja me e madhe eshte mos denimi per krimet qe kane kryer Tahiri dhe Llalla. Ata meritojne 25 vite denim, bashke me kete qyqare ose ish gjyqtare.

 • Ghg: 15/02/2022 13:10

  Medioker, gjyqtarja nuk eshte denuar si funksionar i larte, por per vepren penale te korrupsionit. Medioker ngelet.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë