Spartak Ngjela: Tallja e madhe amerikane me Saliun

Spartak Ngjela: Tallja e madhe amerikane me Saliun

Sali Berisha

Ish- sekretari Shtetit amerikan, Mike Pompeo, është tani në Tiranë.

Politika amerikane po tallet me Saliun. Sidomos ambasadorja Yuri Kim.

E pra, me këtë  rast po flasim për non gratën e Saliut, si i bëhet tani? Se Mike Pompeo ka qenë sekretar Shteti i republikanëve deri në vitin 2020. Por në këtë vit u mblodhën edhe faktet për Saliun nga Departamenti i Shtetit.

Ja ku e keni republikanin që mendohet të jetë kandidat për president në zgjedhjet e ardhshme në Amerikë. Por, a e dinë petritat hajdutë të Saliut këtë?

Komedi e bukur kjo. Por kuptohet që ky është krijim i bukur i ambasadores Yuri Kim.  Krijim shumë i bukur i politikës amerikane, gjithashtu.

Po Saliu, ende me Sorosin e ka avokatinë e tij për daljen non grata në Shtetet e Bashkuara? Apo ky Sorosi i manipulon kundër Saliut edhe republikanët, deri te sekretari i Shtetit republikan?

Të shohim, Saliu do të na i thotë.

Është fakt i vërtetë që Pompeo ka qenë sekretar i Shtetit kur janë mbledhur provat kundër Saliut.

E dinë petritat e Saliut këtë? Se Saliu përrallën e Sorosit e ka nxjerrë për të gënjyer petritat e tij.

Është komedi e bukur...

Po pra, a do ta takojë Pompeo, Saliun?

Nuk ka mundësi.

Turp, përse e do Pompeo, Saliun, për ta bërë turshi?

Por ja që tani i del kripa edhe Saliut me pyetjen: Sorosi apo republikani Mike Pompeo i ka mbledhur provat kundër Saliut?

Kjo pyetje e ka përgjigjen brenda saj.

Tallje e madhe për një komedian si Saliu.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën