Spektakël në rikthimin e Premier League, M.City bën 'për ujë të ftohtë' Arsenal! Mposhtet Dortmund

Të mërkurën në mbrëmje u rikthyer edhe Premier League pas 100 ditësh ndërprerje për shkak të koronavirusit. Këtë e bëri në mënyrë më të mirë pasi supersfida Manchester City-Arsenal përfundoi me shifrat 3-0. Golat për ‘qytetarët’ u realizuan Sterlind, de Bruyne dhe Foden.

Në Bundesligë ku tashmë është vendosur çështja titull Dortmund nuk është impenjuar maksimalisht dhe në ndeshjen me Mainz është mposhtur 0-2. Në Sigal Iduna Park shënuan Burkard dhe Mateta.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Kurbin/ Vrau bashkëshortin me sqepar kur po flinte, nëna e 10 fëmijëve dënohet me 14 vite burg! Dyshohet se dhunohej vazhdimisht nga burri i alkoolizuar