Spekuluan për një lidhje me Gent Cakajn, Rea Xhillari fiton gjyqin me 7 portalet/ DOKUMENTI

Rea Xhillari

TIRANE- Rea Xhillari ka fituar gjyqin me 7 portale pas artikujve të publikuar prej tyre, ku shkruhej se vajza e Linda Rames ishte në një lidhje bashkëjetese me Ministrin në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. 

Shqiptarja. com disponon edhe vendimin e Gjykatës sipas të cilit 7 portalet duhet t'i paguajnë Rea Xhillarit një dëmshpërblim si dhe të heqin nga faqet e tyre lajmin e rremë për ta zëvendësuar me një artikull përgënjeshtrues.

Në listën e portaleve të paditura nga Rea Xhillari janë Syri.net, Standard.al, faxweb.al, telegraf.al, boldnews.al, 360gradë.al, dhe joq.al.

Vendimi thotë se Syri.Net duhet t'i paguajë Rea Xhillarit 100 000 lekë, të publikojë në portal lajmin ku përgenjeshtron artikullin e mëparshëm, të heqë nga faqja artikullin e mëparshëm , të publikojë në faqe këtë vendim gjyqësor si dhe t'i pagëuajë paditëses 1/7 e shpenzimeve gjyqësore.

Vendimi i gjykatës

m.v./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Lufta' ndaj COVID-19/ A është momenti i duhur që të lirohen masat e karantinës?

Komento

Komente

 • Ertv: 11/12/2019 15:06

  Ja dhe socialistet , nrm qe nk mungojne

  Përgjigju
 • analisti: 10/12/2019 17:52

  jam kurioz te di cfare ka thene Qim Peku ne gjyq. po pak qenka denuar qimja dhe shoket e tij, me shume dhimbje duhet ti shkaktohet ketyre pacavure portale qe i leshojne fjalet si lopa bajgen.

  Përgjigju
 • Ari: 10/12/2019 14:27

  Esh mire qe te mesoin dhe mos te shpifin. kur shpifin per keta ca prete per nente tjeret

  Përgjigju
 • Qen peka: 10/12/2019 13:52

  Shikoni se çfar tëmerri qen peka drejton portal ky malok ordiner që vjen era thartir. Ky nga mëngjesi defi në dsrk vetëm lef pa pushim e gënjen pa fund. Qdn peka është konja e salhe kriminelit e vetëm për atë pun paguhet qen peka.

  Përgjigju
 • mona: 10/12/2019 12:45

  Sa mire keshtu te behet model per te gjithe, nuk merret vesh se cfare behet!

  Përgjigju