Spiropali: Gati për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti në Korçë

Spiropali: Gati për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti në Korçë

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali me anë të një reagimi në rrjetet sociale ka deklaruar se banorët e Floqit dhe Qafëzezit, të cilëve u janë dëmtuar banesat shumë shpejt do t'u rikthehen normalitetit.

Spiropali shkruan se tashmë është gati Plani i Veprimit për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti.

"Banorët e Floqit dhe Qafëzezit do të kthehen shumë shpejt në shtëpitë e tyre. Gati Plani i Veprimit për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti", shkruan Spiropali.

Kujtojmë, se ditën e djeshme në fshatin Floq ishte edhe kryeministri Rama, i cili gjithashtu premtoi se banorët e prekur do të dëmshpërblehen të gjithë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Renato Bega: 06/06/2019 15:07

  Elisa eshte shembulli per tu mare nga gjithe ministrat e Kabinetit Rama.Femer me vlera te larta dhe ne shoqeri

  Përgjigju
 • Para Laci: 06/06/2019 13:01

  E mo Spiropali cfar thot Skenderbeu ti ndertojme shtepite, bejeni me pamje nga deti se ne vije ajrore 200 km eshte, ose bejeni me pamje nga kosturi i greqise, po' aman pse i genjeni kaq mire,po' juve as ne leter nuk do i beni,apo i piktoron Skenderbeu, hahaaaaaa

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë