Stoltenberg fton Zelenskyn në samitin në Vilnius

Stoltenberg fton Zelenskyn në samitin në Vilnius

1677169592_stole.JPG

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka ftuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në samitin e Aleancës që do të mbahet në Vilnius, Lituani, në korrik: këtë e tha vetë Stoltenberg në një intervistë për radion dhe stacionin televiziv lituanez LRT.

 "Unë e kam ftuar Presidentin Zelensky të marrë pjesë në samitin e NATO-s në Vilnius. Unë besoj fuqimisht se kjo do të jetë një shenjë e fortë e solidaritetit tonë, e mbështetjes që aleatët kanë për Ukrainën dhe shpresoj që zoti Zelensky të jetë në gjendje të marrë pjesë. Sigurisht, kjo do të varet nga situata në Ukrainë, e cila është ende në mes të një lufte”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Xi dhe Lukashenko: Të punojmë për një armëpushim në Ukrainë! Bllokohet sulmi masiv me dron në Krime


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Djali 20-vjeçar iu masakrua në Suedi me thikë, babai tregon në ‘Pa Gjurmë’ historinë: E qëlluan arabët pabesisht! Shqiptarët u ngritën në këmbë e na ndihmuan

Djali 20-vjeçar iu masakrua në Suedi me thikë, babai tregon në ‘Pa Gjurmë’ historinë: E qëlluan arabët pabesisht! Shqiptarët u ngritën në këmbë e na ndihmuan