Stresi në përgjimet me Bajrajt e Shkodrës, reagon Sali Lushaj: Iu kërkoi lekët që i takonin, ka kënduar në lokalin e tyre

Sali Lushaj dhe reperi i arrestuar Stresi

Sali Lushaj, babai i reperit të arrestuar pak ditë më parë, Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku djali i tij, është regjistruar teksa ka komunikuar me anëtarë të grupit Bajri të Shkodrës, të arrestuar pak javë më parë.

Në një postim në Facebook, Lushaj thotë se Stresi ka komunikuar me Bajrajt, pasi iu ka kërkuar atyre paratë që duhet të merrte pasi ka kënduar në lokalin e tyre, e jo për t’a ndihmuar të largohej nga Shqipëria, siç thuhej në këto përgjime.

 “Ndersa per sa i perket komunikimit te Stresit me Bajrat kjo eshte  e vertete se ka shkuar e ka kenduar  tek lokali  i tyre disa here.  por ka shkuar kundrejt pageses si me gjithe te tjeret .Ju ka kerkuar leket qe i takojnë,”-thotë Sali Lushaj.

Më poshtë reagimi i plotë i Sali Lushajt:

Mirmengjesi O Miqte e mije! Ju  falenderoi per mbeshtetjen qe me keni dhene dhe kurajon e forte qe me keni dhene  ku ma keni shtuar dhe me shume .Sot Pashe flete rrufene  Tema  sikur une paskam nderhy te prish shenjat e gishtave te Stresit .Nje shpifje e radhes e felliqur .Por kur shof nga dalin keto shkrime as nuke me shqetesojne aspak. Ndersa per sa i perket komunikimit te Stresit me Bajrat kjo eshte  e vertete se ka shkuar e ka kenduar  tek lokali  i tyre disa here.  por ka shkuar kundrejt pageses si me gjithe te tjeret .Ju ka kerkuar leket qe i takojne . Ata qe jane te interesuar te shpifin e trillojne te  shofin dhe reklamen a atyre nateve qe ka performuar aty. Mua cfardo qe shkruajne e provokojne nepermes shkrimit te tyre e cila do medja nuke kane shansin ma te vogel te bie preh e provokimeve  te tyre. Ju falenderoi shume.

Këngëtari Stresi u arrestua pak ditë më parë në një hotel në zonën e Linzës. Atij iu gjetën 2 doza kokainë dhe 1 pistoletë. Ai ndodhej në një dhomë hoteli i zhveshur me një vajzë 20 vjeçe. Stresi akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal.

 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • Andis: 23/10/2018 11:07

  Ne burg e kane vendin kriminelat. Forca e ligjit do i godasi pa meshire keto jashteqitje te shoqerise.Burgu po ju pret!!!

  Përgjigju
 • populli: 20/10/2018 19:22

  hyy mbeturina

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Masat kufizuese jepen me telefon nga Rama? Koraqi në Report Tv: Kemi muaj pa folur me kryeministrin! Në shtator rritje të rasteve me COVID, por s’do ketë mbyllje totale