Stuhi në Lezhë, ndërpritet disa herë energjia elektrike! OSHEE: Po punojmë pavarësisht motit të keq

Për shkak të motit të keq, me erë të fortë dhe stuhi, u shkaktuan dëme në rrjetin elektrik ajror ku gjatë ditës së djeshme ka pasur disa herë shkëputje të energjisë elektrike.

Sipas OSHEE dëme ka pasur në shtylla dhe përcjellës, kryesisht në zonat rurale, ndërsa thekson se vijon puna pa ndërprerje për normalizimin e situatës.

"Energjia elektrike është rikthyer dhe shkëputur disa herë për shkak të stuhisë, e cila shkëput telat. Pavarësisht motit dhe terrenit, nuk është ndaluar në asnjë çast puna", shprehet OSHEE.


Lajmi kryesor:

Era e fortë shkatërron rrjetin dhe shtyllat elektrike në Lezhë, ndërpritet disa herë energjia! OSHEE: Po punojmë


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Dy aksidente në Korçë pak para mesnate, 60-vjeçari përplaset nga makina