Subashi: Disa të pavërteta lidhur me inceneratorin e Fierit

 

Kreu i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi ka deklaruar disa të pavërteta sipas tij lidhur me inceneratorin e Fierit.

Armando Subashi: Së pari, ka disponuar për përcaktimin  vendit, kryetari i bashkisë, pa vendimmarrjen e Këshillit, kjo është e pavërtetë. kjo është e pavërtetë që edhe nga sa pamë këtu nuk ka asnjë vendimmarje nga ana ime, për vendin që nga momenti i parë deri në fund.
Jorida Tabaku: Ju s'jeni arrogant sa Erion Veliaj, ai i bëmë pa Këshill
Armando Subashi: Iku nga një tokë shtet dhe iku në një pronë private dhe duke i shkaktuar shtetit një dëm 46 mln lekë, edhe këtu rezultoi që në asnjë moment nuk ka qenë në diskutim
Jorida Tabaku: Ju kujtoj që dëshmia e rremë përbën vepër penale
Armando Subashi: Nuk ka nevojë të ma kujtosh për asnjë moment Këshilli nuk ka marrë vendim që impiani të ndërtohet në tokë shtet dhe pastaj ta ketë ndërruar nga toka në shtet të shkojmë te privati që do të shpronësohet. kjo është e pavërteta e dytë.


Lajmi kryesor:

Dëshmitë në Komision/ Ahmetaj: Inceneratori i Tiranës, koncesion i pastër, s'ka marrë lekë nga buxheti i shtetit! Balluku: Vjedhja 430 mln euro shifër absurde!


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar