Sulm kamikaz pranë parlamentit në kryeqytetin e Ugandës! Të paktën 3 viktima dhe më shumë se 30 të plagosur

Një sulm kamikaz ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytetin e Ugandës, Kampala, duke vrarë të paktën tre persona dhe duke plagosur më shumë se 30 të tjerë.

Tre persona me motoçikleta hodhën veten në erë pranë parlamentit. Numri i viktimave pritet të rritet, ndërsa përgjegjës për sulmin dyshohen Forcat Demokratike Aleate, një grup i armatosur me bazë në Kongo.

Sulmet ndodhën në një hapësirë kohore prej 3 minutash nga njëri-tjetri. Policia mundi të kapë një tjetër kamikaz, i cili kishte një jelek të mbushur me eksploziv.  

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

FOTOLAJM/ U shndërrua në simbolin e protestës së '5 Majit', pankarta e veçantë e banorëve para Kuvendit: Nënë Liza është nëna jonë