Sulm me armë në godinën e bashkisë në Meksikë! Banda 'Los Tequileros' vret kryebashkiakun dhe punonjësit e tjerë

Sulm me armë në godinën e bashkisë në Meksikë! Banda 'Los Tequileros' vret kryebashkiakun dhe punonjësit e tjerë

Conrado Mendoza

Një krim i rëndë ka ndodhur në një qytet të vogël në jugperëndim të Meksikës. Disa persona të armatosur kanë vrarë Conrado Mendoza, kryetarin e bashkisë San Miguel Totolapan. Rreth orës 14:00 sipas orës lokale kanë sulmuar bashkinë duke zbrazur karikatorët e armëve.

Për pasojë janë vrarë 17 persona, shkruajnë mediat e huaja. Për këtë sulm, fajtor dyshohet se është banda kriminale Los Tequileros.

Oficerët e policisë dhe punonjësit e bashkisë u vranë në masakër, ndërsa në rrjete sociale qarkullojnë imazhe të trupave të shtrirë në tokë. Nga pamjet e bashkisë duken shenjat e plumbave në një pjesë të godinës.

Babai i Mendozës, ish-kryetari i bashkisë Juan Mendoza Acosta, u vra në shtëpinë e tij përpara se sulmi të zhvendosej në bashkinë e qytetit.

Partia e kryebashkiakut Conrado Mendoza Almeda, PRD, ka dënuar vrasjen e tij dhe ka kërkuar drejtësi.

Godina e bashkisë

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ qëllimisht dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ qëllimisht dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë