Forcat ruse bombardojnë Donetsk, 16 të plagosur

Forcat ruse bombardojnë Donetsk, 16 të plagosur

1695390419_465.jpg

Gjashtëmbëdhjetë persona u plagosën në sulmet me raketa ruse në Kurakhove, Donetsk, në Ukrainën lindore. 

Të plagosurit ishin 6 gra dhe 10 burra, të moshës nga 43-82 vjeç.

Kështu ka bërë të ditur prokuroria rajonale, sipas së cilës bombardimet mbrëmë kanë goditur një zonë të banuar të qytetit. 

Sulmi u krye me dy raketa të tipit Iskander, e cila shkatërroi plotësisht një ndërtesë dykatëshe dhe dëmtoi ndërtesa të tjera që ndodheshin pranë. 

Ekipet e kërkimit janë zhilluar operacionin e tyre kërkimor për të nxjerrë njerëzit nga rrënojat.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ukraina sulmon flotën ruse në Detin e Zi! Sulme kibernetik në Krime


S.S/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool të bën 'me zemër', përmbys ndeshjen mes shtatë golave! Chelsea tri pikë me Brojën në fushë, City luan kundër Tottenham

GOLAT/ Liverpool të bën 'me zemër', përmbys ndeshjen mes shtatë golave! Chelsea tri pikë me Brojën në fushë, City luan kundër Tottenham