Sulmet e Metës ndaj reformës në drejtësi, Gjonaj: Amendimet janë bërë në dakortësi me SHBA-BE! Mëshirë për sulmin ndaj Elisës

Etilda Gjonaj

1580724494_gjonaj.jpg

Pas deklaratave të sotme të presidentit Meta kundër reformës në drejtësi dhe më pas sulmit ndaj ministres Spiropali nga zëdhëndësi i Presidencës, ka reaguar ministrja Etilda Gjonaj. Me anë të një reagimi në Twitter Gjonaj thekson se çdo amendim dhe çdo gjë që lidhet me reformën në drejtësi është bërë në dakortësi me SHBA-BE.

"Jo thjesht për të ardhur keq, po për t’u ndjerë shumë keq, kur sheh e dëgjon se si kreu i shtetit ka humbur arsyen! Kujtoj vetëm se: çdo ligj apo amendim që kemi miratuar lidhur me drejtësinë ka konsensusin e SHBA/BE!Ndërsa agresioni ndaj Elisës s’meriton koment po vetëm mëshirë!", shkruan Gjonaj.

Sa i përket sulmit të presidencës ndaj Spiropalit Gjonaj thekson se agresioni ndaj saj s’meriton koment po vetëm mëshirë!

Statusi i Etilda Gjonajt

"Moj e Çmendura E., po edhe për grushtin e shtetit keni marrë konsensusin e SHBA-BE? Se Venecian që vetë e kërkuat, po vetë e përzutë! Megjithatë, ne nuk nxitohemi! Po presim edhe opinionet zyrtare të EURALIUS-it. Se kështu mashtruat ju edhe për opinionet që nuk ekzistojnë të KED, Shkollës së Magjistraturës, dhe Komitetit Shqiptar të Helsinkit, që shkëlqeu me delegjitimimin e ligjit tuaj anti-kushtetues të betimit buzë Lanës. Mbani fort oligarkët se ata janë të besës. Sa për popullin, do e shihni shumë shpejt! Edhe pak durim! Me qetësi dhe drejtësi! Për gjuhën jashtë kontrollit, nuk kemi koment, se ti na udhëheq në këtë drejtim bashkë me Skënderbeun tënd", shkruante Blushi duke iu përgjigjur deklaratës së zëdhënëses së qeverisë për thirjen e presidentit Ilir Meta për tubim anti-qeveritar.


Lajmi kryesor:

Meta paralajmëroi tubim për 'besëlidhje', Lleshaj: Çrregullim i skajshëm, koha për të kornizuar me ligj funksionet e presidentit


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?