Sulmi me dron në në Kremlin, Moska: Mund të jetë organizuar nga shërbimet e inteligjencës së Kievit

Sulmi me dron në në Kremlin, Moska: Mund të jetë organizuar nga shërbimet e inteligjencës së Kievit

1684961957_kremlini.JPG

Sulmi me dron në Kremlin në fillim të këtij muaji ka të ngjarë të ishte orkestruar nga një prej divizioneve speciale ushtarake ose të inteligjencës të Ukrainës. New York Times e raporton duke cituar burime të inteligjencës amerikane, sipas të cilave nuk është e qartë se cili divizion e kreu sulmin dhe nëse presidenti Volodymyr Zelensky ishte në dijeni të tij. Përfundimi është arritur në bazë të disa komunikimeve të përgjuara.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Plagoset në kokë komandanti i Forcave të Armatosura ukrainase! Pas Belgorodit aksione të reja në 3 rajone! Moska: Do të përgjigjemi me vendosmëri


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Milan Radojiçiq dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi

Milan Radojiçiq dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi