Sulmoi futbollistin në gjenitale, arbitri pezullohet me 12 ndeshje (VIDEO)

Sulmoi futbollistin në gjenitale, arbitri pezullohet me 12 ndeshje (VIDEO)

Arbitri Fernando Hernandez

Gjyqtari i futbollit në Meksikë, Fernando Hernandez është pezulluar me 12 javë pasi gjatë ndeshjes goditi një prej futbollistëve në gjenitale. Më 2 prill, në ndeshjen mes Club America dhe Leonit, takim i vlefshëm për raundin e 13 në kampionat, arbitri u bë protagonsit me pamjet që bënë xhiron e mediave.

Tanimë edhe arbitrat duhet të paguajnë për vendimet e nxituara në nerva e sipër, me Hernandez që nuk pritet të arbitrojë më këtë sezon. 39-vjeçari goditi me gju në gjenitale futbollistin Lucas Romero, teksa do jetë jashtë për 12 javë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarr në austostradën Tiranë-Durrës, merr flakë kamioni

Zjarr në austostradën Tiranë-Durrës, merr flakë kamioni